Crit'Air, francuska plakietka, naklejka ekologiczna

Certyfikaty jakości powietrza Crit'Air

francuska plakietka ekologiczna Crit`Air

Certyfikat jakości powietrza Crit'Air to naklejka, którą trzeba nakleić na przednią szybę pojazdu. Wskazuje swoją klasę środowiskową - ekologiczną, tzn. jaką normę emisji spalin spełnia pojazd na którym naklejona jest naklejka.

Istnieje 6 klas certyfikatów.

Certyfikat jakości powietrza (naklejka) promuje najmniej zanieczyszczające pojazdy poprzez:

  • korzystne warunki parkowania;
  • uprzywilejowane warunki ruchu;
  • możliwość jazdy w strefach niskiej emisji mobilności lub w przypadku szczytu zanieczyszczenia.

Świadectwo (naklejka) jakości powietrza jest obowiązkowa w przypadku jazdy w strefach niskiej emisji zanieczyszczeń ustanowionych na niektórych terytoriach (Grenoble, Lyon i okoliczne gminy, Paryż i część obszaru metropolitalnego Paryża).

Świadectwo (plakietka) jakości powietrza jest obowiązkowe w przypadku jazdy w strefach niskiej emisji zanieczyszczeń ustanowionych na niektórych terytoriach (Grenoble, Lyon i okoliczne gminy, Paryż i część obszaru metropolitalnego Paryża).

Transport drogowy jest jednym z głównych źródeł zanieczyszczenia powietrza , zwłaszcza na terenach zabudowanych. Certyfikat jakości powietrza pozwala władzom państwowym lub samorządowym na modulację systemów stosowanych w pojazdach, w szczególności warunków ruchu i parkowania, w celu promowania korzystania z pojazdów jak najmniej zanieczyszczających oraz zmniejszenia zanieczyszczenia atmosfery i jej wpływu na zdrowie ludności.

Więcej informacji znajduje się w opisie produktu.

Crit'Air, francuska plakietka, naklejka ekologiczna

Istnieje 5 produktów.

Wyświetlanie 1-5 z 5 elementów

Aktywne filtry

Wyświetlanie 1-5 z 5 elementów