Plakietki ekologiczne

Europejskie plakietki ekologiczne

Mega Cars Group

Ekologia na dzień dzisiejszy jest tematem bardzo "gorącym", przejawiającym się w wielu dziedzinach naszego życia. Dotyczy to również motoryzacji. Poszczególne kraje również wprowadzają swego rodzaju obostrzenia dla kierowców samochodów. Między innymi, tymi obostrzeniami jest stosowanie tzw. "plakietek ekologicznych", nazywanych potocznie również jako naklejki ekologiczne itp. Jest to swego rodzaju opłata za emisję zanieczyszczeń w związku z korzystaniem z samochodu w strefie uznanej przez dane państwo za strefę ochronną.

Czym właściwie jest strefa ekologiczna?

Strefy niskiej emisji to obszary, w których mogą jeździć tylko pojazdy spełniające określone normy emisji. Pojazdy (samochody osobowe i ciężarowe) muszą być oznakowane tabliczkami na przedniej szybie. Celem tych stref ekologicznych jest ograniczenie emisji zanieczyszczeń powodowanych przez ruch drogowy. Obecnie priorytetem jest redukcja emisji cząstek stałych.

W różnych państwach mają oficjalne nazwy, w Danii - EcoSticker, Niemcy - Umweltplakette, Francja - Le certificat qualité de l'air (Crit'Air), Austria - Pickerl.

Jak wygląda kontrola poruszania się pojazdów po strefach ekologicznych?

Różnie. W zależności od kraju i przyjętego systemu kontroli poruszających się pojazdów po takich strefach, poszczególne Państwa przyjęły różne praktyki i rozwiązania technologiczne. Począwszy od samej urzędowej naklejki, wydawanej na auto spełniające określone normy spalania, poprzez monitorowania pojazdów przez system informatyczny i odpowiednie interwencje, aż do połączenia tych dwóch systemów, tj. monitoringu za pomocą kamer oraz naklejki.

Ponadto - poszczególne europejskie miasta mogą wprowadzać obostrzenia dotyczące poruszania się pojazdów np. po ścisłych centrach i starówkach danych miast.

Mając na uwadze rozszerzanie przez kolejne Państwa różnych metod opłat od kierowców za wjazd do tych stref - cały czas pracujemy nad poszerzaniem oferty.

Plakietki ekologiczne - Mega Cars Group

Istnieje 7 produktów.

Wyświetlanie 1-6 z 7 elementów

Aktywne filtry

Wyświetlanie 1-6 z 7 elementów