Opłaty drogowe i winiety autostradowe

Podróżowanie po Europie

winiety autostradowe, opłaty drogowe, opłaty odcinkowe w różnych krajach europejskich

Współczesne autostrady to w rzeczywistości bardzo skomplikowana "pajęczyna" pasów, dróg dojazdowych i zjazdów. Liczne połączenia tras, tunele, mosty i wiadukty pozwalają na wygodne podróżowanie samochodem po większości zakątków. Jako przykład, może tu posłużyć droga Panamerykańska, która przebiegając przez ponad 25 tys. km, łączy sobą 17 państw i aż dwa kontynenty.

Kierowcy jeżdżący po Europie również nie mają powodów do narzekań. Sieć autostrad na Starym Kontynencie wraz z rozwojem i renowacją infrastruktury drogowej w krajach byłego bloku socjalistycznego uległa znaczącemu rozszerzeniu. Powstające na przestrzeni ostatnich kilku dekad tzw. Trasy Europejskie, umożliwiają praktycznie nieprzerwane podróżowanie po całym kontynencie. Wystarczy wspomnieć trasę E40, tak zwana najdłuższa autostrada w Europie, która osiąga blisko 8,5 tys. km długości, łącząc Francję z Kazachstanem.

Jednakże komfort podróżowania, związany jest również z utrzymaniem tej sieci dróg w dobrym stanie technicznym, a to oznacza wysokie koszty. Niestety, koszty te są przenoszone w części na kierowców poruszających się po tej sieci dróg.

Dane na podstawie oponeo.pl i yanosik.pl

Opłaty drogowe i winiety autostradowe

Istnieje 52 produktów.

Wyświetlanie 1-6 z 52 elementów

Aktywne filtry

Wyświetlanie 1-6 z 52 elementów